تجدید نظر در قانون تبادل سوزن کارولینای شمالی و سایر مصونیت های کاهش آسیب – قانون جزایی کارولینای شمالی قانون جزایی کارولینای شمالی


در پاسخ به بحران مواد افیونی، کارولینای شمالی چندین حمایت را تصویب کرد که برای کاهش برخی از مسئولیت‌های قانونی مربوط به مصرف مواد مخدر به منظور کاهش آسیب و سلامت عمومی طراحی شده بود. یکی از این محافظت‌ها، برنامه‌های تعویض سوزن را مجاز کرد (که به ،وان برنامه‌های سرنگ ایمن شناخته می‌شود). GS 90-113.27. اخیرا مطالعه نحوه عملکرد برنامه تبادل سوزن در هفت شهرستان کارولینای شمالی را بررسی کرد و دریافت که قانون به طور مداوم اعمال نمی شود. براندون موریسون و همکاران، “آنها در اینجا طبق قانون پیش نمی روند”: تعاملات مجری قانون پس از قانونی شدن برنامه های خدمات سرنگ در کارولینای شمالی، جلد 19، مجله کاهش آسیب، 106 (27 سپتامبر 2022). با توجه به یافته‌های مطالعه، فکر می‌کردم تجدید نظر در مفاد مصونیت برای تعویض سرنگ و محافظت‌های مشابه به موقع باشد. برای جزئیات بیشتر بخو،د.

قانون تعویض سوزن. قانونگذار برای اولین بار در سال 2016 برنامه های تعویض سوزن را مجاز کرد. طبق قانون، سازم، که مایل به مشارکت در این نوع برنامه است باید سرنگ های استفاده نشده و سایر لوازم تزریقی را توزیع کند، سوزن های استفاده شده را دور بیندازد، مطالب آموزشی در مورد درمان مواد مخدر و شیوه های مصرف ایمن مواد مخدر ارائه دهد. و دسترسی به داروی درمان اوردوز نالو،ون را فراهم می کند. آنها همچنین باید در صورت درخواست مشاوره سلامت روان و درمان دارویی ارائه دهند. قبل از شروع چنین برنامه ای، سازمان باید در دپارتمان بهداشت و خدمات انس، کارولینای شمالی (“DHHS”) ثبت نام کند و پس از آن سالانه در مورد میزان خدمات خود به DHHS گزارش دهد.

به شرکت‌کنندگان در این برنامه تأییدیه کتبی (معمولاً به صورت کارت) ارائه می‌شود که نشان می‌دهد لوازم تزریق از یک برنامه مجاز تعویض سوزن تهیه شده است، که معمولاً یک شماره تلفن برای مجریان قانون برای تأیید مشارکت فرد در برنامه ارائه می‌دهد. این کارت‌ها می‌توانند از نظر ظاهری کمی متفاوت باشند، اما شبیه به این هستند:

با فرض رعایت تمام ا،امات قانون، هر کارمند یا داوطلبی که در این برنامه کار می کند، مانند هر شرکت کننده در برنامه، از دستگیری یا تعقیب مصون هستند.ی،ی.، ،، که از برنامه خدمات دریافت می کنند). مصونیت به مقادیر باقیمانده از داروهای موجود در سرنگ‌های مصرف‌شده یا سایر لوازم تزریقی، علاوه بر سرنگ‌ها و سایر لوازم تزریقی گسترش می‌یابد.

این قانون همچنین مصونیت محدودی را برای مجریان قانون در نظر گرفته است. بر اساس بخش فرعی GS 90-113.27(c)، یک افسر در مقابل مسئولیت مدنی برای دستگیری یا متهم ، شخصی که تحت حمایت های قانون قرار می گیرد، در صورتی که افسر با حسن نیت عمل کرده باشد، محافظت می شود.

نحوه عملکرد تعویض سرنگ در عمل به اندازه کافی ساده به نظر می رسد. با توجه به یافته های مطالعه ذکر شده در بالا، با این حال، تصویر روی زمین چندان مرتب نیست. به طور خلاصه، نویسندگان تفاوت‌های گسترده‌ای در نحوه واکنش مجریان قانون به ادعاهای مصونیت تحت قانون تعویض سوزن پیدا ،د. برخوردهای «اجباری» (به عبارت مطالعه) با مجریان قانون – به ،وان توقیف نادرست لوازم تزریق، توقیف کارت مستند به مشارکت یک فرد در برنامه، یا دستگیری یک شرکت‌کننده به دلیل در اختیار داشتن لوازم ارائه شده توسط سرنگ تعریف می‌شود. برنامه تبادل – در هر شهرستان مورد بررسی گزارش شد. علاوه بر آن تجربیات، گزارش‌هایی مبنی بر تلاش‌های مجری قانون برای استخدام شرکت‌کنندگان در کار اطلاع‌رس، پس از برخوردی که در آن فرد به شرکت در برنامه اعتراف کرد، وجود داشت. تعداد زیادی از ،ن سیاه‌پوست نیز تجربه‌هایی را گزارش ،د که مجریان قانون در مالکیت آنها نسبت به اسناد شک داشتند. بنابراین، پاسخ‌های مجری قانون به ادعای مصونیت، هم در داخل یک شهرستان و هم از شهرستان به شهرستان در میان هفت شهرستان مورد بررسی متفاوت است. در شهرستان هیوود، 47 درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی تجربه اجرای قانون اجباری را گزارش ،د. شهرستان نیو هانوفر با نزدیک به 35٪ از پاسخ دهندگان، تجربه اجرای قانون اجباری را گزارش کرده اند، بالاترین تعداد بعدی را داشته است. از سوی دیگر، شهرستان های جانستون و دورهام به ترتیب با حدود 12% و 16% کمترین تعداد تجارب اجباری را داشتند.

غذای آماده. این مطالعه با ذکر این نکته پایان می‌یابد که آموزش و آموزش بیشتر در مورد قانون احتمالاً برای اجرای قانون مفید خواهد بود. در واقع، به یاد داشته باشید که اگر دستگیری با حسن نیت صورت گرفته باشد، قانون به افسران برای دستگیری یک شرکت کننده در برنامه مصونیت می دهد. ما هیچ راهنمایی در مورد اینکه چه چیزی در این زمینه به م،ای حسن نیت است، نداریم، اما به نظر می رسد که ناآگاهی کامل از قانون به حساب نمی آید، و همچنین ش،ت حداقل تلاش برای تأیید مشارکت یک فرد در برنامه در هنگام مواجهه با آن به حساب نمی آید. با ادعای مصونیت رنگارنگ. حتی توقیف لوازم تزریق بدون پرداخت هزینه از شخص – یکی از انواع مشکلات مستند شده توسط مطالعه – احتمالاً می تواند منجر به مسئولیت مدنی شود اگر مشخص شود که افسر بد نیت عمل کرده است.

قضات می توانند در اجرای این قانون نیز کمک کنند. در مواردی که افسری بخواهد فردی را با مقادیر باقیمانده مواد مخدر موجود در سرنگ یا برای وسایل تزریقی متهم کند و شواهدی وجود داشته باشد که شخص در چنین برنامه ای شرکت کرده است، قاضی به درستی می تواند از یافتن علت احتمالی امتناع کند، زیرا شخص از مصونیت دارد. اتهام، دستگیری یا پیگرد قانونی. م،عان نیز می توانند با آموزش مراجعان و بازیگران سیستم قضایی و با بالا بردن مصونیت به ،وان مانعی برای پیگرد قانونی در صورت ،وم، به اجرای قانون کمک کنند. در مواردی که در مورد اینکه آیا یک شخص واقعاً در برنامه شرکت کرده است یا خیر، منازعات دستگیری یا تعقیب قانونی اعمال نمی شود، و موضوع مصونیت احتمالاً به تعیین اعتبار برای یابنده واقعیت تبدیل می شود.

سایر مصونیت ها برای کاهش آسیب چند مفاد دیگر مربوط به مصونیت در این زمینه وجود دارد که ممکن است مفید باشد. به یاد بیاورید که قانون لوازم مواد مخدر اصلاح شد تا کیت های آزمایش مواد مخدر را از دسترس آن حذف کند. بنابراین، داشتن، فروش یا توزیع کیت های آزمایشی که برای تعیین هویت و خلوص یک داروی غیرقانونی استفاده می شود، دیگر غیرقانونی نیست. دیدن GS 90-113.22 (d). قانون لوازم جانبی نیز اصلاح شد تا از هر ،ی که قبل از بازرسی به مجریان قانون وجود سرنگ یا شی تیز دیگر در شخص، محل یا وسیله نقلیه خود را فاش کند، اصلاح شد. بر اساس GS 90-113.22(c)، اگر فردی که قرار است توسط مجری قانون بازرسی شود، قبل از موعد به افسر در مورد شی تیز اطلاع دهد، نمی توان فرد را به دلیل لوازم جانبی یا داشتن مقادیر باقیمانده موجود در داخل سرنگ متهم یا تحت پیگرد قانونی قرار داد. .

تحت قانون به اصطلاح سامری خوب ما، GS 90-96.2، ایمنی محدودی برای افرادی که مصرف بیش از حد را گزارش می کنند و برای فرد مصرف کننده بیش از حد تحت شرایط خاص وجود دارد. این قانون فقط جرایم در اختیار داشتن جنحه، جرایم مربوط به لوازم جانبی و جرایم جنایتی که کمتر از یک گرم کوکائین یا هروئین را شامل می شود را شامل می شود. فنت،ل و مشتقات آن یا مخلوطی از داروها از جمله آن مواد به طور قابل توجهی هستند نه تحت پوشش.

در نهایت، افرادی که داروی پیشگیری از مصرف بیش از حد نالو،ون (که با نام تجاری نارکان نیز شناخته می شود) توزیع یا تجویز می کنند، تحت GS 90-96.2 مصونیت محدودی دارند. چیزی که در حین تهیه این پست یاد گرفتم این بود هر فردی که در موقعیتی برای کمک به شخص دیگری که در معرض خطر مصرف بیش از حد مواد افیونی است، به طور قانونی حق دارد نالو،ان را از یک منبع مجاز دریافت کند. من شنیده ام که برخی از م،عان مواد مخدر را روی شخص یا در مطب خود نگه می دارند تا سریعاً مشتری یا عضوی از مردم را که مصرف بیش از حد را تجربه می کند، درمان کنند. این در چارچوب حمایت قانون است و سایر افراد یا نهادهایی که به طور منظم با افرادی که مواد مخدر مصرف می‌کنند در تعامل هستند، باید همین کار را انجام دهند. اگر شما یا شخصی که می‌شناسید علاقه‌مند به دریافت نالو،ون هستید و معتقدید که واجد شرایط دریافت نالو،ون است، DHHS یک جعبه ابزار دقیق و مدون در مورد همه چیزهای نالو،ون و فرآیند دریافت آن دارد. اینجا.

خوانندگان، تجربیات شما از قو،ن تبادل سوزن و سایر مقررات مصونیت دارویی در منطقه شما چیست؟ اگر مایل به اشتراک گذاری هستید، یا اگر سؤال یا نگر، دارید، می تو،د مانند همیشه در [email protected] با من تماس بگیرید.

تشکر ویژه از آنا استین و جیسون تای، یتس در NCDHHS برای الهام بخشیدن و کمک آنها به این پست.


منبع: https://nccriminallaw.sog.unc.edu/a-refresher-on-north-carolinas-needle-exchange-law-and-other-harm-reduction-immunities/