مسابقه بین المللی نمایشنامه نویسی رادیویی 2023


سرویس جه، بی‌بی‌سی و شورای بریت،ا میزبان مسابقه بین‌المللی نمایشنامه‌نویسی رادیویی 2023 با جوایزی هستند که قبلاً هرگز نبوده است!

درباره بی بی سی

بی‌بی‌سی بی‌طرف و مستقل است و هر روز برنامه‌ها و محتوای متمایز و در سطح جه، ایجاد می‌کند که میلیون‌ها نفر را در بریت،ا و سراسر جهان آگاه می‌کند، آموزش می‌دهد و سرگرم می‌کند.

تاسیس شده توسط a منشور سلطنتی، بی بی سی اساساً از طریق هزینه مجوز توسط خانواده های بریت،ایی پرداخت می شود. نقش آنها این است که ماموریت خود را انجام دهند و اه، عمومی خود را ارتقا دهند.

درباره شورای بریت،ا

شورای بریت،ا است سازمان بین المللی بریت،ا برای فرصت های آموزشی و روابط فرهنگی. شورای بریت،ا فرصت های بین المللی را برای مردم بریت،ا و سایر کشورها ایجاد می کند و بین آنها در سراسر جهان اعتماد ایجاد می کند.

قو،ن مسابقه

چه ،ی می تواند وارد شود؟

ورود فقط برای افرادی آزاد است که در 12 فوریه 2023 (الف) بالای 18 سال سن داشته باشند و (ب) ،ن پادشاهی متحده بریت،ای کبیر و ایرلند شمالی، جزایر کانال یا جزیره من نباشند (” ،ستان”). نویسندگان حرفه ای و قبلاً منتشر شده واجد شرایط ورود هستند، اما این شرط ورود نیست. آنها ممکن است به مدرک صلاحیت نیاز داشته باشند.

شرکت کنندگان نباید بی بی سی، شرکت گروه بی بی سی، یا کارمندان شورای بریت،ا، بستگان نزدیک این کارمندان یا هر شخص مرتبط با مسابقه باشند. ممکن است مدرک سن، هویت و صلاحیت درخواست شود.

چه چیزی را ارسال کنیم؟

شرکت کنندگان باید یک نمایشنامه رادیویی تقریباً پنجاه و سه دقیقه ای در مورد هر موضوعی که انتخاب می کنند بنویسند.

شرکت کنندگان با ارسال نمایشنامه تضمین می کنند که هر نمایشنامه:

 • اثر اصلی شرکت کنندگان است.
 • اقتباسی از یک اثر قبلی (مثلاً یک رمان) نیست.
 • در هیچ رسانه ای به صورت حرفه ای تولید نشده باشد (نمایشنامه خو، غیررسمی قابل قبول است؛ نمایشنامه خو، با کارگردان حرفه ای و در مقابل تماشاچیان غیرمجاز قابل قبول است، اما نمایشی که شامل پرداخت به بازیگران و/یا پرداخت هزینه می شود. مخاطب نیست) قبل از 31 مارس 2024.
 • قبل از 31 مارس 2024 برای انتشار، اجرا یا پخش یا تولید به هیچ شکل یا رسانه دیگری به هیچ شخص یا شرکت دیگری پیشنهاد نشده است.
 • قبل از 31 مارس 2024 برای هیچ مسابقه دیگری شرکت نخواهند کرد.

نقض این ضمانت‌نامه‌ها منجر به رد صلاحیت از مسابقه می‌شود.

قرارداد

تلقی می‌شود که نمایشنامه‌نویسان برنده متعهد شده‌اند تا قبل از 31 مارس 2024 پیشنهادهایی را برای آثار خود از سایر پخش‌کننده‌ها یا ناشران نپذیرند.

تعداد کلمه

تمام اسکریپت های ارسالی باید تقریباً 53 دقیقه طول داشته باشند – این معمولاً معادل حداقل 45 صفحه کاغذ A4 (یا معادل آن) و حدا،ر 65 صفحه است (توجه داشته باشید، راهنمای تقریبی هر صفحه یک دقیقه است؛ لطفاً بخو،د و زمان خود را تنظیم کنید. قبل از ارسال آن بازی کنید).

نمایشنامه باید حدا،ر شش شخصیت مرکزی داشته باشد (ممکن است تا 3 شخصیت کوچک “دوبرابر” نیز وجود داشته باشد که هر کدام بیش از چند خط ندارند). هیچ نقش محوری برای کودکان نباید وجود داشته باشد. تعداد کلمات باید تقریباً باشد. 9000-10000 کلمه

خلاصه داستان

فیلمنامه شما باید با خلاصه کوتاهی همراه باشد که داستان کامل نمایشنامه را مشخص می کند. این نباید بیش از 400 کلمه باشد.

دسته بندی برای ورود

دو دسته برای ورود وجود دارد. یکی برای ورودی هایی است که ،یسی را به ،وان زبان اول صحبت می کنند و دیگری برای ورودی هایی که زبان ،یسی را به ،وان زبان دوم دارند. بی‌بی‌سی ممکن است قبل از اعلام برنده، به مدرکی مبنی بر واجد شرایط بودن برای دسته انتخابی نیاز داشته باشد.

برای آثار ترجمه شده، این مسئولیت بر عهده شرکت کننده است که اطمینان حاصل کند که متن ترجمه شده کاملاً با این قو،ن و ا،امات ورود مطابقت دارد و شرکت کننده باید حق داشته باشد که طبق قو،ن زیر از طرف مترجم یا مترجمان قرارداد منعقد کند. ورود به گروه ها (زیر را بررسی کنید). بی‌بی‌سی نمی‌تواند هزینه اضافی برای ترجمه‌ها پرداخت کند.

نمایشنامه باید اساساً یا به طور کامل به زبان ،یسی نوشته شود. متاسفانه امکان ارائه خدمات ترجمه را ندارند. نوشته هایی که ترجمه شده اند باید با دادن اعتبار به مترجم یا مترجمان، این واقعیت را تصدیق کنند. نوشته هایی که ترجمه شده اند به زبان ،یسی به ،وان زبان اول وارد می شوند.

تاریخ های مهم

مسابقه در 24 اکتبر 2022 افتتاح شد و در 12 فوریه 2023 پایان می یابد. آثار باید تا نیمه شب به وقت گرینویچ در 12 فوریه 2023 دریافت شوند. آثاری که پس از این زمان دریافت شوند بررسی نخواهند شد. شرکت کنندگان مسئول بررسی زمان بسته شدن معادل بر اساس مناطق زم، برای مکان خود هستند.

چگونه ارسال کنیم؟

 • آثار باید به یکی از روش های زیر ارسال شوند:
 • از طریق پست به آدرس زیر: مسابقه بین المللی نمایشنامه نویسی 2023، درام رادیویی بی بی سی، خانه پخش بی بی سی اتاق 6015، محل پورتلند، لندن W1A 1AA، بریت،ا.
 • آنلاین در این لینک با تکمیل فرم آنلاین
 • از طریق ایمیل به آدرس ایمیل زیر: پخش رادیویی[at]بی بی سی[dot]شرکت[dot]،ستان.

فرمی که باید ارسال شود

تمامی نوشته ها باید همراه با یک نسخه تکمیل شده از فرم ثبت نام باشد که قابل دانلود است اینجا، یا برای ارسال از طریق فرم وب. تمام جعبه های مورد نیاز باید تکمیل شود. هر داده ای که به ،وان بخشی از ورودی ارسال می شود ممکن است مطابق با اعلامیه حفظ حریم خصوصی یافت شده پردازش شود اینجا.

ورود به گروه ها

شرکت کنندگان می توانند به صورت انفرادی یا به ،وان بخشی از یک گروه وارد شوند. در صورت ورود به ،وان یک گروه، همه شرکت کنندگان باید شرایط ورود را داشته باشند و واجد شرایط برای همان دسته باشند. هیچ عضوی نیز نباید به صورت جداگانه وارد می شد. لطفا توجه داشته باشید، جایزه فقط شامل پرداخت یک بلیط هواپیما در هر دسته است.

در صورت ورود دو یا چند نویسنده، بی‌بی‌سی به تأیید کتبی یا ایمیلی از هر نویسنده درگیر نیاز دارد که آنها آماده هستند تا سهمی از جایزه را ببرند و آماده دریافت این بودجه از نامزدی هستند که یکی از آنها خواهد بود. از نویسندگان، زیرا پول جایزه فقط به یک نفر پرداخت می شود.

نامزد توسط نویسندگان انتخاب خواهد شد و مسئولیت توزیع این وجوه بین نویسندگان دیگر بر عهده او خواهد بود و برگزارکنندگان هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارند. طبق قو،ن زیر دسته بندی برای ورود (بالا را بررسی کنید)، هیچ پرداخت اضافی از BBC برای ترجمه ها وجود نخواهد داشت.

محدودیت ورودی به ازای هر نفر

فقط یک ورودی به ازای هر نفر از جمله هر ورودی گروهی مجاز است. اگر بیش از یک اثر ارسال کنید، تنها اولین ورودی دریافت شده در نظر گرفته خواهد شد. لطفا نمایشنامه هایی را که قبلا وارد کرده اید ارسال نکنید.

نام مستعار

شما می تو،د انتخاب کنید که ورودی خود را با نام مستعار ارسال کنید (که نامی است که باید با آن تبلیغ و منتشر شود). با این حال، برای اه، تأیید، باید نام واقعی خود را در هر ورودی ذکر کنید.

داوران و گزینش

فهرست نهایی حدا،ر 20 فیلمنامه به یک هیئت حدا،ر 6 داور ارسال می شود. اینها هر سال با دعوت انتخاب می شوند و معمولاً شامل سردبیر، سرویس جه، بی بی سی، ،یسی می شوند. مدیر تئاتر و رقص شورای بریت،ا. نظارت بر تهیه کننده، رادیو بی بی سی درام; و یک بازیگر یا کارگردان و یک نویسنده. داوران با معیارهای انتخابی مشخص می‌شوند و از میان این فیلمنامه‌ها، دو نمایشنامه (از هر دسته) به ،وان برنده انتخاب می‌شوند.

اصالت

تمام آثار باید اثر اصلی شرکت کننده باشد و نباید حقوق هیچ یک از طرفین دیگر را نقض کند. اگر شرکت کنندگان این قو،ن را نادیده بگیرند، بی بی سی هیچ مسئولیتی نمی پذیرد و شرکت کنندگان موافقت می کنند که بی بی سی را به طور کامل در برابر هرگونه ادعای شخص ثالثی که ناشی از نقض این قو،ن باشد، جبران کنند.

افترا

ورودی‌ها نباید حاوی توهین‌آمیز، زشت یا هر گونه مطالب نامن، دیگری باشند، مانند مواردی که ممکن است باعث توهین به مخاطبان گسترده در تمام سنین شود. محتوا نباید حاوی فحش های بیش از حد یا الفاظ رکیک باشد.

کپی رایت

شرکت‌کنندگان حق نسخه‌برداری را در نوشته‌های خود حفظ می‌کنند، اما به بی‌بی‌سی مجوز انحصاری برای تولید و پخش آثار خود در تمام پلتفرم‌های صوتی سرویس جه،، از جمله رادیو، پاد،ت و آنلاین می‌دهند. شرکت‌کنندگان مجاز خواهند بود برخی از حقوق ثانویه را در رسانه‌های دیگر مشمول گزینه‌های انحصاری BBC محفوظ نگه دارند.

جوایز برای دسته ها

طبق قو،ن زیر دسته بندی ها برای ورود (بالا را بررسی کنید)، دو دسته ورودی وجود خواهد داشت: یکی که در آن ،یسی زبان اول شرکت کننده است و دیگری که ،یسی زبان دوم شرکت کننده است.

حدا،ر دو جایزه وجود دارد، یکی برای هر بخش. بی‌بی‌سی این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که شرکت‌کننده‌ای را برای هیچ مرحله‌ای از فرآیند داوری معرفی نکند، در صورتی که با انجام این کار، به صلاحدید بی‌بی‌سی، خطر آسیب رساندن به افراد یا اموال یا ایجاد تضاد با دستورالعمل‌های سرمقاله بی‌بی‌سی را افزایش دهد. .

بی بی سی مسئول انجام هرگونه ترتیبات سفر و اقامت در رابطه با سفر خواهد بود.

برندگان مسئول تنظیم ویزای خود و رعایت سایر شرایط ورود به بریت،ا خواهند بود. بی‌بی‌سی این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که جایزه نقدی را در جایی که پرداخت به شرکت‌کنندگان توسط قانون محدود شده است، پرداخت نکند. برندگان باید خود را برای سایر برنامه ها و تبلیغات بی بی سی در دسترس قرار دهند.

جایزه طبق گفته شده است و قابل تعویق یا انتقال نیست. هیچ جایگزین نقدی وجود نخواهد داشت.

پیش نویس ها و بازنگری ها

مانند هر نمایشنامه جدید، بی‌بی‌سی ممکن است به پیش‌نویس‌ها و بازنگری‌های بیشتر نمایشنامه‌های برنده نیاز داشته باشد. برندگان باید مایل باشند و بتوانند کار بازنویسی و بازنگری را در ارتباط با بی‌بی‌سی انجام دهند و بپذیرند که با تهیه‌کنندگان برای بازنویسی نمایشنامه همکاری خواهند کرد.

این کار احتمالاً بین ژوئن 2023 و سپتامبر 2023 انجام می شود و شرکت کنندگان برنده باید برای رسیدن به این هدف، زمان را آزاد نگه دارند و در تماس باقی بمانند. این کار با شرکت کننده برنده با استفاده از ایمیل یا من، ترین روش موجود تکمیل خواهد شد. میزبانان این حق را برای خود محفوظ می دارند که در صورت تکمیل نشدن این اثر، وضعیت برنده شدن یک نمایشنامه را لغو کنند.

بی‌بی‌سی این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که برش‌ها، تغییرات و ویرایش‌های جزئی را در پیش‌نویس‌های نهایی برندگان انجام دهد و تمام کنترل تحریریه بر عهده بی‌بی‌سی است.

اگر شخصیت/ها یا موقعیت ها در نمایشنامه مربوط به موقعیت/های واقعی یا افراد واقعی، چه زنده و چه مرده باشد، باید به بی بی سی اطلاع دهید.

پخش نمایشنامه های برنده

با توجه به ضبط رضایت‌بخشی که در حال انجام است، نمایشنامه‌های برنده قرار است در حدود بهار 2024 از سرویس جه، بی‌بی‌سی پخش شوند. برندگان ابتدا باید با بی‌بی‌سی قراردادی را بر اساس شرایط و ضوابط استانداردی که برای پخش برنامه‌های پخش می‌شود منعقد کنند. رادیو درام بی بی سی، با در نظر گرفتن قو،ن قابل اجرا محلی.

هیچ هزینه ای غیر از 2,500 پوند استرلینگ (2,48,718.15 روپیه) به ،وان جایزه برای یک دوره پخش در سرویس جه، بی بی سی رادیویی ،یسی ارائه می شود. اگر در سرویس جه، تکرار شود، مبلغی از 1,250 پوند استرلینگ (1,24,123.19 روپیه) برای اولین دوره تکرار قابل پرداخت خواهد بود و پس از آن بی بی سی دارای برخی حقوق پخش و سایر حقوق مطابق با قرارداد خواهد بود. هیچ هزینه اضافی برای توزیع در پلتفرم های دیگر، از جمله آنلاین یا به صورت پاد،ت، پرداخت نمی شود.

مسئولیت ها

بی‌بی‌سی، شورای بریت،ا، پیمانکاران فرعی، شرکت‌های تابعه و/یا آژانس‌های آن‌ها نمی‌توانند هیچ گونه مسئولیتی را در قبال هرگونه نقص فنی یا نقص فنی یا هر مشکل دیگری که ممکن است منجر به ثبت نام صحیح هر ورودی شود، بپذیرند.

تا جایی که قانون اجازه می دهد، بی بی سی، شورای بریت،ا، پیمانکاران، شرکت های تابعه و/یا آژانس های آنها مسئولیتی در قبال هیچ گونه ضرر یا خسارتی نخواهند داشت (اعم از این که چنین خسارتی پیش بینی شده باشد، قابل پیش بینی باشد، شناخته شده باشد یا غیر آن) از جمله ضرر مالی و اعتباری. یا ناامیدی این شامل هر ورودی است که در حین حمل و نقل گم شده یا به سرقت رفته است.

جزئیات دیگر

مروج این مسابقه شرکت پخش بریت،ایی است. قانون قابل اجرا ،یس و و، است.

این مسابقه مطابق با آیین نامه رفتار بی بی سی برای مسابقات است که جزئیات آن را می تو،د در وب سایت استانداردها و دستورالعمل های بی بی سی.

جوایز

جایزه نقدی و سفر

 • جایزه نقدی: 2500 پوند (2,48,718.15 روپیه) استرلینگ (یا معادل آن به ارز محلی به تشخیص بی بی سی).
 • سفر: سفر به لندن (هزینه استاندارد بلیط هواپیما و اقامت برای یک نفر) برای دیدن نمایشنامه برنده در حال ضبط و شرکت در مراسم اهدای جوایز.

برای خواندن دستورالعمل های رسمی مسابقه بین المللی نمایشنامه نویسی رادیویی 2023 توسط خدمات جه، بی بی سی و شورای بریت،ا اینجا را کلیک کنید.

تصویر گرفته شده از اینجا.


منبع: https://writers.noticebard.com/playwrights/the-international-radio-playwriting-compe،ion-2023/?utm_source=lawctopus&utm_medium=redirection#new_tab