5 حقیقت ساده در مورد حقوق طلاق شوهر – طلاق


برای چاپ این مقاله تنها چیزی که نیاز دارید ثبت نام یا ورود به سایت Mondaq.com است.

از هر سه ازدواج استرالیایی که یک ازدواج به طلاق ختم می‌شود، ممکن است واقعاً از خود بپرسید که آیا حقوق طلاق شوهر با زن یکی است، به ویژه در رابطه با ترتیبات حضانت و حمایت از فرزندان.

سیستم طلاق بدون تقصیر استرالیا از سال 1975 با موفقیت کار می کند و از نظر تئوری، دادگاه ها هنگام قضاوت در مورد تسویه اموال یا ترتیبات حضانت فرزند از هیچ یک از ،ت ها حمایت نمی کنند.

هر پرونده بر اساس حقایق و محاسن آن تصمیم گیری می شود و حقوق طلاق شوهر از اولویت بیشتری نسبت به زوجه برخوردار نیست، در عوض دادگاه ها همیشه بر بهترین منافع کودک تمرکز می کنند.

جنبش حقوق پدر در استرالیا در مقاطع مختلف ابراز نگر، کرده است که حقوق طلاق شوهر کمتر از حقوق زن است، به ویژه در رابطه با ترتیبات والدین و حمایت از فرزندان.

طلاق در استرالیا قرن بیست و یکم بر ت،یم دارایی ها به طور مساوی متمرکز است و دیگر نیازی به اعمال تعصبات منسوخ شده علیه مردان در قانون خانواده نیست. با وجود این، هنوز هم مواردی وجود دارد که در آن مردان ممکن است در س،تگاه‌های ملکی یا ترتیبات والدینی محروم باشند.

1256668a.jpg

این مقاله شما را با 5 حقیقت ساده در مورد حقوق طلاق شوهر آشنا می کند که ممکن است از آنها بی اطلاع باشید.

1. چیزی به نام حقوق طلاق شوهر وجود ندارد

سیستم طلاق بدون تقصیر استرالیا در قانون خانواده 1975 حقوق طلاق شوهر یا حقوق زن را در جریان دادرسی طلاق به رسمیت نمی شناسد. با این حال، این قانون بر بهترین منافع کودکان مشمول s60CA قانون تمرکز دارد.

این سیستم دادگاه خانواده در استرالیا بر حصول اطمینان از این موضوع تمرکز دارد که در طول جدایی و طلاق، کودک حق داشتن یک رابطه م،ادار با هر دو والدین را دارد، اما همچنین باید از قرار گرفتن در معرض خشونت خانوادگی و کودک آزاری محافظت شود (s60CC(2) و 2A). دادگاه ها عوامل دیگری از جمله دیدگاه کودک و ماهیت رابطه آنها با هر یک از والدین را نیز در نظر می گیرند (s60CC(3)).

باورها مبنی بر اینکه حقوق طلاق شوهر کمتر از حقوق زن است، تحت سیستم طلاق عیب قدیمی استرالیا که قبل از دهه 1970 عمل می کرد، رایج شد، جایی که معمولاً شوهر تنها نان آور خانه و زن خانه دار و مادر خانه نشین بود. انقلاب ،، فمینیسم، افزایش ،ن شاغل و معرفی طلاق بدون تقصیر (1975) چشم انداز قانونی را به طور قابل توجهی متحول کرد.

با این حال، بسیاری از این کلیشه‌های منسوخ همچنان پابرجا هستند و در بسیاری از وب‌سایت‌های حقوق مردان و گروه‌های فیس‌بوک بدون هیچ مبنای واقعی بیان می‌شوند.

2. مردان پس از طلاق بیشتر از نظر مالی در مضیقه قرار نمی گیرند

پس از جدایی و طی مراحل طلاق، شما وکیل باید به شما کمک کند یک پیش نویس جامع تهیه کنید تسویه ملک یا تسویه حساب مالی که نحوه ت،یم کلیه دارایی ها و بدهی های زوجین را توضیح می دهد. دادگاه ها با در نظر گرفتن بهترین منافع کودک بر آنچه برای زن و شوهر عادلانه و منصفانه است تمرکز می کنند.

اگرچه دادگاه‌ها بر حل و فصل عادلانه و عادلانه تمرکز می‌کنند، اما آمار و داده‌ها نشان می‌دهد که پس از طلاق، ،ن هستند که از نظر مالی بدتر از مردان هستند. دلایل بالقوه این امر عبارتند از اینکه مردان می توانند مسیر شغلی خود را ادامه دهند (اگر تنها نان آور خانه بودند) در حالی که همسر (اگر مادر در خانه می ماند) ممکن است مجبور باشد مهارت های جدیدی را بیاموزد و شغلی به دست آورد. اگر زن همچنان مسئول مراقبت از کودک باشد، ممکن است پیچیده شود.

داده های جمع آوری شده (در سال 2009) از موسسه مطالعات خانواده استرالیا نتیجه گرفت که:

  • در سال اول پس از طلاق، درآمد زن کاهش یافت در حالی که درآمد شوهر ثابت ماند. در مقایسه با درآمد ،ن غیر طلاق، ،ن در سال اول پس از طلاق به طور قابل توجهی از همسالان خود عقب تر بودند.

  • این روند برای چهار سال آینده ادامه یافت زیرا ،ن با افزایش 2.9 درصدی درآمد از سطوح قبل از طلاق در مقایسه با افزایش 12.3 درصدی برای ،ن غیرطلاق مواجه شدند. برای مردان مطلقه درآمد 12.5 درصد افزایش یافته است.

این داده ها (اگرچه از سال 2009) نشان می دهد که ،ن حدود 5 سال پس از طلاق با درآمد خود بازی می کنند. با این حال، بسیاری از مردان مطلقه (در 40 و 50 سالگی) نیز پس از طلاق با مشکلات مالی قابل توجهی مواجه بودند.

در سال 2018، ویکتوریا وایتلاو، وکیل خانواده، به این موضوع گفت ABC ،ن مسن‌تری که طلاق گرفته‌اند به طور قابل‌توجهی بدتر از همتایان مرد خود در گروه سنی مشابه هستند:

به طور کلی سال‌ها و سال‌ها پیش فهمیده می‌شد که مردان بیشتر ضرر می‌کنند، اما من فکر می‌کنم واقعیت این است که از آن زمان به بعد ،ن – ،ن مسن‌تر – ورودی فوق‌العاده را نداشته‌اند.

اخیرا موسسه مطالعات خانواده استرالیا داده ها نشان داد که هم مردان و هم ،ن بالای 55 سال بودند هر دو پس از طلاق با درآمد و دارایی کمتری نسبت به همسالان متاهل خود وضعیت بسیار بدتری دارند. این عامل ممکن است بر کاهش نرخ طلاق تأثیر بگذارد که در چند سال گذشته مشاهده شده است و زوج‌ها در عوض تصمیم می‌گیرند که در ازدواج ناراضی باقی بمانند تا ، کنند و مشکلات مالی قابل توجهی را تجربه کنند.

1256668b.jpg

3. به همسران نیز به طور مساوی احتمال حضانت داده می شود

سیستم دادگاه خانواده استرالیا بر اساس فرض مسئولیت مش، والدین (s61DA) عمل می‌کند و مگر اینکه مواردی از خشونت خانوادگی یا نگر،‌های مربوط به امنیت کودک وجود داشته باشد، دادگاه ترجیح می‌دهد که کودکان زمان مساوی را با هر دو والدین بگذرانند. دادگاه ها دوست ندارند بدهند مسئولیت انحصاری والدین (که قبلاً به ،وان حضانت انحصاری شناخته می شد) برای یک زن یا شوهر، مگر اینکه نگر، های جدی در مورد خشونت خانوادگی یا مسائل ایمنی کودک وجود داشته باشد.

مقاله ما، حق پدر بعد از جدایی دریافت که حضانت 50/50 منظم‌تر از آنچه مردم فکر می‌کنند به پدران تعلق می‌گیرد. این موسسه استرالیایی مطالعات خانواده (AIFS) داده‌ها نشان می‌دهد که تقریباً 3 درصد از زوج‌هایی که برای تصمیم‌گیری در مورد ترتیبات والدینی برای کودکان به دادگاه مراجعه می‌کنند، مواردی هستند که در آن ادعاهایی درباره خشونت خانوادگی، نگر،‌های ایمنی کودک یا سایر پیچیدگی‌ها وجود دارد. 97٪ باقیمانده از زوج هایی که به مسائل مربوط به والدین رسیدگی نمی کنند، معمولاً از خدمات حل اختلاف خانوادگی (مانند Relation،ps استرالیا) استفاده می کنند یا از وکلا برای کمک استفاده می کنند.

داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط AIFS نشان می‌دهد که در بیشتر موارد، کودکان بیشتر وقت خود را با مادر خود می‌گذرانند اما می‌توانند به طور مرتب با پدر خود ملاقات کنند. این به احتمال زیاد در مورد کودکان بسیار کوچک یا نوزادان رخ می دهد. درصد زم، که فرزندان با هر یک از والدین می گذرانند برای مح،ه ت،یم پرداخت های حمایت از کودک استفاده می شود.

4. شوهران به طور مساوی حق دریافت نفقه فرزند را دارند

قو،ن استرالیا در مورد پرداخت های حمایت از کودکان در این قانون آمده است
حمایت از کودکان (ثبت و جمع آوری) قانون 1988
و قانون حمایت از کودکان (ارزیابی) 1989 که آژانس حمایت از کودکان را تأسیس کرد. این قانون مربوط به همه کودکان متولد شده در تاریخ 1 اکتبر 1989 یا بعد از آن است و ترتیبات حمایت از کودکان توسط خدمات استرالیاو بر اساس درآمد سالانه شما.

نفقه کودک معمولاً به طرفی پرداخت می شود که سرپرستی اولیه فرزندان را توسط همسر سابق بر عهده دارد و پرداخت ها بر اساس درآمد سالانه شما، سن فرزندان و نیازهای آنها و مدت زم، که هر یک از والدین با کودک می گذرانند مح،ه می شود. شما می تو،د ارزیابی حمایت از فرزند خود را با دسترسی به
MyGovپورتال. در رابطه با حقوق طلاق شوهر و نفقه فرزند، حقوق و مسئولیت های پرداخت نفقه فرزند به طور مساوی در مورد زن و مرد اعمال می شود.

5. حقوق طلاق و فرزندپروری مش،

نگر، در مورد کمتر بودن حقوق طلاق شوهر از زن به دلیل نحوه عمل قانون به م،ای عملی منجر به فشار برای اصلاحات قابل توجهی در قانون خانواده در مورد موضوع فرزندپروری مش، شد. این منجر به تصویب قانون شد اصلاح قانون خانواده (مسئولیت مش، والدین) قانون 2006مست،م آن است که هر دو والدین به طور مساوی در قبال فرزندان خود پس از طلاق مسئولیت داشته باشند.

گروه های حقوق پدر مانند پدران در مضیقه از این اصلاحیه استقبال کرد، اما از اینکه این قانون “دیوان را مجبور نمی کند والدین را به ،وان ی،ان ببیند” ابراز ناامیدی کرد.ارائه مجلس توسط انجمن مردان).

با وجود این اصلاحیه، اداره آمار استرالیاداده‌های سال 2012 نشان می‌دهد که تغییر چند، نکرده است و شش سال پس از تصویب این قانون:

  • 21 درصد از کودکان 0 تا 17 ساله والدینی داشتند که در جای دیگری زندگی می ،د.

  • 26 درصد از کودکان آن والدین را ندیده اند یا کمتر از یک بار در سال این کار را می کنند

  • 52 درصد از کودکان شب اقامت نداشتند

ش،ت این قانون ممکن است بیشتر بازتابی از عدم صدور حکم از سوی دادگاه‌ها برای تربیت مش، در مواردی باشد که باید انجام می‌دادند. این احتمال وجود دارد که سیستم دادگاه خانواده در استرالیا به مبارزه برای اجرای این قانون به ویژه در موارد طلاق با اختلافات شدید ادامه دهد. حتی اگر حقوق طلاق شوهر، در تئوری، با زوجه برابر است، در مورد فرزندپروری مش،. واقعیت این است که بسیاری از پدران هنوز هم گزارش می دهند که فرزندان خود را آنقدر که دوست دارند نمی بینند.

امروز با یکی از اعضای تیم ما صحبت کنید

طلاق تجربه فوق‌العاده‌ای استرس‌زا است و ساده‌ترین راه برای مذاکره در این فرآیند، مشارکت افراد ماهر است.
متخصصان حقوق خانواده برای کمک ، وکلای خانواده دادگستری در هر دو دفتر دارند سیدنیو ملبورن و ما به طور مداوم تحویل داده ایم نتایج خوب در موارد حضانت اولیه و حقوق ملاقات برای شوهران، بنابراین با ما تماس بگیرید امروز برای بحث در مورد پرونده شما

محتوای این مقاله به منظور ارائه یک راهنمای کلی در مورد موضوع است. باید در مورد شرایط خاص خود از یک متخصص مشاوره بگیرید.


منبع: http://www.mondaq.com/Article/1256668