7 مهارت برتر برای وکلا


در حالی که دانشکده حقوق به شما کمک می کند دانش حقوقی را برای تمرین وکالت توسعه دهید، اما همیشه در مورد بسیاری از “مهارت های نرم” که به همان اندازه مهارت های برتر برای وکلا هستند، به شما کمک نمی کند. داشتن مهارت های نرم افزاری من،، علاوه بر دانش قوی از قانون، برای ایجاد یک حرفه حقوقی موفق – و برای اجرای یک کار موفق، اگر تصمیم به رفتن به آن مسیر دارید، بسیار مهم است. این مهارت های برتر عبارتند از:

 • توجه به جزئیات
 • تحقیق و تحلیل
 • اقناع
 • حس ،ب و کار
 • ارتباط
 • حل خلاقانه مسئله
 • سازمان

بنابراین، چگونه به این مهارت های نرم تسلط دارید؟ ما در زیر به هر یک از آنها می پردازیم و نکات مفیدی برای توسعه مهارت های برتر برای وکلا ارائه می دهیم.

1. توجه به جزئیات

توجه به جزئیات یک مهارت حیاتی برای هر وکیلی است، صرف نظر از حوزه کاری که دارد. متأسفانه، هنگام دستکاری فایل‌ها و درخواست‌های رقیب، اختصاص سطح من، توجه به کار کلی‌تان می‌تواند چالش برانگیز باشد – از توسعه و توسعه واقعی چیزی نگویید. در حال بهبود توجه شما به جزئیات

هنگامی که نیاز به تمرکز دارید، سعی کنید عوامل حواس پرتی را به حداقل برس،د:

 • یک محیط اداری دلپذیر ایجاد کنید (چه در دفتر هستید یا کار از خانه).
 • استفاده از سیستم‌های «زمان تمرکز» را در نظر بگیرید تکنیک پومودورو.
 • برنامه خود را سازماندهی کنید تا بتو،د توجه خود را بر روی کار در حال انجام متمرکز کنید.

2. تحقیق و تحلیل

مهارت های تحقیق و تجزیه و تحلیل ستون فقرات حرفه ای هر وکیل موفقی را تشکیل می دهد. درک قانون و نحوه اعمال آن در پرونده های مشتریان شما بسیار مهم است. برای فهمیدن وقت بگذارید ابزارهای تحقیق و تحلیل در اختیار شما تا اطمینان حاصل شود که تحقیقات خود را به طور مؤثر و دقیق انجام می دهید.

3. اقناع

دانستن نحوه ،ید ،ید ضروری است، چه در حال خواستگاری با یک مشتری احتمالی باشید و چه در مورد یک پرونده در مقابل یک قاضی بحث کنید.

متقاعدسازی برای هر وکیلی یک مهارت چند وجهی است – این کافی نیست که «در بحث ، خوب باشید». مهارت های نوشتاری متقاعد کننده خود را توسعه دهیدایجاد استدلال های محکم بر اساس حقایق و منطق، و تطبیق دادن ارائه خود به مخاطبان، همگی برای متقاعد ، شخص دیگری برای دیدن مسائل از دیدگاه شما بسیار مفید است.

ما صحبت با رابرت سیالدینی– یکی از سخنرانان اصلی ما در سال 2022 کنفرانس Clio Cloud– بینش شگفت انگیزی در مورد اینکه چگونه وکلا می توانند متقاعد کننده بهتری شوند ارائه می دهد.

4. حس تجاری

ا،ر وکلا در نهایت علاوه بر تصمیماتی که به ،وان بخشی از کار حقوقی خود می گیرند، تصمیمات تجاری نیز می گیرند. با این حال، تحقیقات ما نشان می دهد که تقریباً نیمی از وکلا به طور طبیعی مهارت های تجاری را ندارند.

بر اساس گزارش روندهای حقوقی 2021در حالی که ا،ر شرکا و وکلای انفرادی مشارکت در امور مالی شرکت خود را گزارش ،د، تنها 51 درصد از وکلای انفرادی و شرکای مدیریتی مورد بررسی گزارش دادند که به دانش خود از روند درآمد سال به سال اعتماد بالایی دارند.

توسعه مهارت های تجاری شما – از جمله دانش مالی، بازار یابیو استراتژی – نه تنها در حرفه حقوقی شما به خوبی به شما کمک می کند، بلکه می تواند یک مزیت رقابتی برای شما ایجاد کند و به شما کمک کند مشتریان بیشتری را حفظ کنید و هزینه های اداره شرکت خود را بهتر مدیریت کنید. ما راهنمای ایجاد طرح ،ب و کار شرکت حقوقی یک آغازگر عالی برای وکلایی است که علاقه مند به ایجاد حس تجاری خود هستند.

5. ارتباطات

وکلا به داشتن موهبت گاب معروف هستند، اما مهارت های ارتباطی موثر وکیل بسیار فراتر از صحبت ، با اعتماد به نفس بروید.

ارتباط مؤثر – چه با مراجعین، چه با وکیل مخالف یا دادگاه – می‌تواند شامل دانستن زمان و نحوه برقراری ارتباط با ذینفعان، درک نیازهای ذینفعان، و، شاید شگفت‌آور، داشتن مهارت‌های شنیداری عالی باشد! برای اطلاعات بیشتر، با وبینار رایگان ما شروع کنید چگونه شکاف ارتباطات را با مشتریان خود پر کنید.

6. حل خلاقانه مسئله

ممکن است “خلاق” اولین کلمه ای نباشد که عموم مردم هنگام توصیف وکلا به آن فکر می کنند. با این حال، بخش بزرگی از کار حقوقی شامل حل خلاقانه مشکل است. به ،وان مثال، زم، که طرفین در مذاکره به بن بست می رسند، ارائه یک راه حل نوآورانه یا سازش می تواند تفاوت بین موفقیت و بن بست را بیان کند.

بودن مشتری محور برای حل خلاقانه مسئله بسیار مهم است – در نهایت، درک نیازهای مشتری برای کشف م،ای «موفقیت» برای آنها ضروری است. برای درک واقعی مشتریان خود وقت بگذارید: نه تنها “بهترین سناریوی موردی” آنها ممکن است چه باشد، بلکه آنها چه ،، هستند، برای چه چیزهایی ارزش قائل هستند و چگونه پرونده آنها بر آنها تأثیر گذاشته است. ممکن است تعجب کنید که وقتی در حالت حل مشکل هستید، از این مکالمات چه چیزی به دست می آورید و آنها شما را به کجا می برند.

7. سازمان

مدیریت یک پرونده شلوغ و در عین حال متعادل ، تعهدات رقیب مست،م سازماندهی وکلا است. در حالی که مهارت های سازم، اساسی برای هر وکیلی که خواسته های خود را متعادل می کند بسیار مهم است، استفاده از نرم افزارهای مدیریت عمل مبتنی بر ابر مانند کلیو به وکلا کمک می کند متمرکز بمانند، وظایف معمول را خودکار کنند و بالاترین سطح خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند.

مثلا با Clio’s عملکرد مدیریت وظایف قانونی، دسترسی فوری به پیشرفت فایل خود دارید. شما می تو،د وظایف آتی و عقب افتاده خود را ببینید و حتی دسته بندی وظایف سفارشی را برای استانداردسازی فرآیندهای شرکت حقوقی خود ایجاد کنید.

پاداش: نکاتی برای تقویت مهارت های برتر برای وکلا

تقویت مهارت های نرم خود می تواند یک فرآیند مادام العمر باشد. به همین دلیل، صرف نظر از سال ها تمرین یا تجربه، ضروری است که هر روز بر بهتر شدن تمرکز کنید. در زیر، ما سه نکته برای تقویت مهارت های برتر برای وکلا ارائه کرده ایم.

زمان بگذارید

هر روز بهتر شدن نیاز به تلاش مداوم دارد. چه در حال توسعه مهارت های نوشتاری خود باشید و چه در حال یادگیری بیشتر در مورد امور مالی هستید، فرصت هایی را دنبال کنید که به شما امکان می دهد عضلات مهارت های نرم خود را تمرین کنید یا هر زمان که ممکن است زم، را برای یادگیری بیشتر اختصاص دهید.

به همکاران خود تکیه کنید

همکاران نقش مهمی در رشد مهارت ها دارند. چه از طریق رسمی ترتیب مربیگری یا صرفاً با درخواست یک سری دوم نگاه به پیش نویس، با افراد اطراف خود تماس بگیرید تا به شما در توسعه مهارت های نرم خود کمک کنند.

از فناوری برای ساده ، کار خود استفاده کنید

در حالی که توسعه مهارت‌های نرم شما برای وکلا حیاتی است، استفاده از فناوری برای ساده‌سازی کار شما می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که می‌تو،د بیشترین تأثیر را با مهارت‌های خود داشته باشید. کلیو گزینه پیشرو برای وکلا برای استاندارد ، میزان دریافت مشتری، خودکارسازی وظایف معمول و موارد دیگر است. برای مثال مشتری ما را در نظر بگیرید تاتویک گاسپاریان، که زمان اداری را 90٪ کاهش داد در حالی که با Clio منجر به افزایش 70٪ شد!

نظرات نهایی در مورد مهارت های برتر برای وکلا

وکیل عالی بودن مست،م چیزهای بسیار بیشتر از دانش دایره المعارفی از قانون است. برای موفقیت در صنعت حقوقی، مهارت های نرم خود را نادیده نگیرید. در نظر بگیرید که چگونه می تو،د مهارت های خود را در زمینه های فوق ایجاد کنید و فناوری من، را در شرکت حقوقی خود پیاده سازی کنید تا بتو،د وظایف خود را ساده کنید و زمان و انرژی بیشتری را روی استفاده از مهارت های حقوقی خود متمرکز کنید.آیا آماده هستید تا وظایف خود را ساده کنید و در عین حال مهارت های خود را به سطح بعدی ببرید؟ در وبینار رایگان ما شرکت کنید نحوه استفاده شرکت های حقوقی از Clio را تماشا کنید.

مهمترین مهارت یک وکیل چیست؟


مهم ترین مهارت های یک وکیل شامل مهارت های نرم زیر است:

 • توجه به جزئیات
 • تحقیق و تحلیل
 • اقناع
 • حس ،ب و کار
 • ارتباط
 • حل خلاقانه مسئله
 • سازمان

این مهارت ها برای توسعه وکیل حیاتی هستند.

شرکت های حقوقی به دنبال چه مهارت هایی هستند؟


شرکت‌های حقوقی به دنبال وکلایی هستند که هم مهارت‌های سخت (دانش و تجربه حقوقی) و هم مهارت‌های نرم (ارتباطات، نوشتن، توجه به جزئیات و سازماندهی) داشته باشند. توانایی نشان داده شده در هر دو زمینه به شما در هنگام درخواست برای موقعیت های شرکت حقوقی کمک خواهد کرد.

3 مهارت مهمی که فکر می کنید یک وکیل به آن نیاز دارد چیست؟


سه مهارت مهمی که هر وکیلی به آن نیاز دارد دانش حقوقی، توجه به جزئیات و مهارت های تحقیق است. این مهارت های اساسی برای هر ،ی که وکالت می کند مورد نیاز است.

مهارت های سخت یک وکیل چیست؟


مهارت های سخت یک وکیل در درجه اول از دانشکده حقوق می آید. توسعه دانش در زمینه های زیر برای مهارت های سخت وکیل بسیار مهم است:

 • قانون کیفری
 • آیین دادرسی مدنی
 • قانون اساسی
 • مسئولیت حرفه ای
 • قراردادها
 • شواهد و مدارک
 • تخلفات
 • قانون ،ب و کار
 • قانون اموال
 • قانون وصیت و املاک

ما این پست وبلاگ را در فوریه 2023 منتشر کردیم. ا،ین به روز رس،: .

طبقه بندی شده در: تجارت


منبع: https://www.clio.com/blog/s،s-for-a-lawyer/