Subreddit درام | Patently-O
Reddit: هر ،ی می‌تواند یک subreddit راه‌اندازی کند، و در سال 2012 Jaime Rogozinski شروع به کار کرد. r/WallStreetBets. در طول سال ها، این سایت میلیون ها مش، را جذب کرد که در مورد استراتژی های تجاری تهاجمی صحبت می ،د. ارائه طنز دوره راهنمایی؛ و پمپاژ سهام مختلف (به ،وان مثال، GameStop).

در سال 2020، ردیت رو،ینسکی را از نقش کنترل ساب ردیت به ،وان ناظر برکنار کرد و به این نتیجه رسید که او «در تلاش برای ،ب درآمد از یک جامعه است». رو،ینسکی کتابی با ،وان WallStreetBets منتشر کرده بود و همچنین درخواست ثبت علامت تجاری برای علامت WALLSTREETBETS را با او به ،وان مالک ثبت کرده بود. البته، بسیاری از افراد در حال ،ب درآمد از subreddit خود هستند، اما من نشنیده ام که دیگران یک TM را در نام subreddit ثبت کنند. بلافاصله پس از حذف رو،ینسکی از کنترل، Reddit درخواست‌های ثبت نام رقابتی را برای همان علامت ثبت کرد و همچنان به کنترل subreddit ادامه می‌دهد. در حال حاضر مراحل مخالفت در TTAB در حال بررسی است.

Reddit مدعی کنترل و مالکیت است زیرا subreddit در سایت آن و تحت کنترل آن است. رو،ینسکی استدلال می کند که او تمام کارهای ساخت برند را برای خودش انجام داده است – نه برای Reddit. مسائل در این مورد جالب هستند زیرا مشابه مواردی هستند که در مورد مالکیت و انتساب هوش مصنوعی مورد بحث قرار می گیرند. در اینجا، تفاوت این است که ما یک مالک شرکتی داریم تا یک AI. و اگرچه هم شرکت و هم رو،ینسکی در ساختن نقش داشتند – چیزی که واقعاً این را ارزشمند کرده است ورودی و ارتباط با میلیون‌ها کاربر است. به طور مشابه، هوش مصنوعی تنها زم، به خوبی کار می‌کند که داده‌های ورودی خوبی داشته باشد – معمولاً با جمع‌آوری و بررسی بسیاری از آثار دارای حق چاپ و داده‌های کاربر به دست می‌آید.

علاوه بر روند مخالفت، رو،ینسکی اکنون از Reddit در دادگاه فدرال شکایت کرده است و ادعا می کند که علامت ثبت نشده WallStreetBets خود را نقض کرده است. نقض علامت ثبت شده خود WSB؛ و همچنین نقض قرارداد، حقوق عمومی، و وظیفه حسن نیت و معامله منصفانه. جیمز آر. لارنس، سوم نماینده شاکی است.

باید جالب باشه

منبع: https://patentlyo.com/patent/2023/02/subreddit-drama.html