Voir Dire: راهنمای وکیل برای انتخاب هیئت منصفه


Voir dire با تلاش برای تضمین اجرای عادلانه و بی طرفانه عدالت، نقشی محوری در سیستم حقوقی ایفا می کند. voir dire با جایگاه مرکزی خود در فرآیند انتخاب هیئت منصفه، جزء جدایی ناپذیر محاکمات و سیستم دادگاه به طور کلی است.

در این راهنما، ما مفهوم voir dire را ترسیم می‌کنیم – دقیقاً چه چیزی به همراه دارد، تاریخچه آن و اهمیت آن. ما همچنین تأثیر voir dire بر نتایج دادرسی‌های حقوقی را بررسی خواهیم کرد و در مورد برخی نکات و استراتژی‌ها برای انجام مؤثر voir dire بحث خواهیم کرد.

ببین چی میگه

ساده ترین تعریف وحشتناک، پرسش از اعضای بالقوه منصفه در طول فرآیند انتخاب هیئت منصفه است. سؤال در درجه اول توسط وکلا از اعضای هیئت منصفه بالقوه انجام می شود – اگرچه قاضی ممکن است از هیئت منصفه نیز سؤال کند.

تاریخچه voir dire

قدمت عمل voir dire به قرن ها قبل برمی گردد.

خود این اصطلاح به م،ای “برای گفتن حقیقت” در ،و نورمن، گویش فرانسوی باستان. در دهه 1760، ویلیام بلک استون در تفسیرهای خود به بحث و گفتگو پرداخت و حق به چالش کشیدن هیئت منصفه را «به دلیل سوء ظن به جانبداری یا جانبداری» توصیف کرد. بلک استون این عمل را به ،وان بخشی از عظمت قانون ،یس ستود.

Voir dire امروزه در سیستم حقوقی آمریکا به همان اندازه اهمیت دارد. در حالی که هدف نهایی voir dire مانند 250 سال پیش است، استفاده از استراتژی‌های voir dire مدرن برای دوران مدرن مهم است.

voir dire چگونه کار می کند؟

در حوزه های قضایی آمریکا، مشخصات voir dire از ایالت به ایالت دیگر و همچنین بین دادگاه ایالتی و دادگاه فدرال متفاوت است.

با این حال، بسیاری از ،اصر فرآیند voir dire با موارد زیر سازگار است:

  • به طور کلی، هر هیئت منصفه بالقوه یک پرسشنامه اولیه را با برخی اطلاعات اولیه در مورد آن شخص پر کرده است.
  • هنگامی که هیئت منصفه به دلیل وخیم بودن به دادگاه دعوت می شود، نقش وکلای دادگستری این است که در بازجویی از هیئت منصفه بالقوه برای ارزیابی صلاحیت ها، نگرش ها و سوگیری های آنها شرکت کنند.
  • قاضی روند را تعدیل می کند و اغلب در بازجویی شرکت می کند.

یک وکیل می تواند راهبردهای مختلفی را با پرسش خود دنبال کند. آنها می توانند سؤالات باز یا سناریوهای فرضی را مطرح کنند. آنها می توانند به دنبال است،اج حکایت های شخصی باشند. همه اینها در تلاش برای کشف نظرات و نگرش های واقعی هیئت منصفه بالقوه است.

در حالی که هدف وکلای دادگستری دستیابی به شفافیت است، آنها همچنین باید مراقب فریب احتمالی هیئت منصفه بالقوه باشند.

وکلای دادگستری می توانند به دو طریق به هیئت منصفه بالقوه اعتراض کنند:

  1. چالش هایی برای علت; و
  2. چالش های قطعی

چالش‌های دلیل بر این اساس مطرح می‌شوند که هیئت منصفه آینده برای خدمات هیئت منصفه من، نیست. اگر قاضی با مبنای اعتراض موافق باشد، هیئت منصفه احتمالی معذور است. هر طرف همچنین دارای تعداد معینی چالش اجباری است که می توان از آنها برای حذف اعضای هیئت منصفه بالقوه بدون نیاز به تأیید قاضی استفاده کرد.

استراتژی‌هایی برای یک voir dire مؤثر

اجرای voir dire یک کار دشوار است، اغلب به اندازه علم. با این وجود، چندین استراتژی وجود دارد که یک وکیل می‌تواند برای رفع مشکل مؤثر دنبال کند.

آماده سازی از قبل

یک وکیل پشت میز خود را برای voir dire آماده می کند

با ورود به فرآیند انتخاب هیئت منصفه، باید از قبل یک تجزیه و تحلیل پرونده محکم در محل داشته باشید. این به این م،ی است که بد،د موضوعات آزمایشی، مسائل مهم و نقاط ضعف از دیدگاه مشتری شما چیست. این به شما امکان می دهد تا انواع سوگیری های هیئت منصفه را که احتمالاً بر دیدگاه آنها نسبت به طرفین و خود پرونده تأثیر می گذارد، در نظر بگیرید.

یکی از روش‌های تقویت تجزیه و تحلیل پرونده، پیاده‌سازی نرم‌افزار مدیریت تمرین، مانند Clio Manage است. با نگه داشتن تمام مطالب مرتبط با پرونده خود در یک مکان، قابل دسترسی از راه دور توسط همه اعضای تیم، از مزایای ساده سازی کار روزانه بهره مند می شوید. با این جزئیات – تقویم، مدیریت اسناد، مدیریت کار، و سایر عملکردهای حیاتی – می تو،د راحت تر روی محاسن خود پرونده تمرکز کنید.

با در دست داشتن تجزیه و تحلیل موردی، سؤالات وحشتناک خود را زودتر از موعد ایجاد کنید. حتی اگر جمله بندی شما دقیق نباشد، می خواهید حداقل موضوعاتی را که باید پوشش دهید مرتب کنید. به تمام مسائلی که تأثیر عاطفی بر هیئت منصفه می گذارد فکر کنید و به نگرش ها و باورهایی که باعث افزایش یا کاهش آن تأثیر می شود ضربه بزنید.

تحقیق در مورد هیئت منصفه بالقوه

برای انجام تحقیقات تا حد امکان باید از فهرست اعضای بالقوه هیئت منصفه استفاده شود.

خود تحقیق باید در صورت ،وم از مشاوران حقوقی و آزمایشی استفاده کند.

رسانه های اجتماعی می توانند گنجینه ای از اطلاعات باشند، فاکتورهای مهمی مانند شغل، نگرش های اجتماعی، و دلایلی که هیئت منصفه با آنها همذات پنداری می کند یا به آنها اشیاء می دهد، آشکار می شود. فناوری می تواند به طور قابل توجهی به این فرآیند کمک کند، به خصوص با محدودیت های زم، فرآیند انتخاب هیئت منصفه.

همچنین از اطلاعات پرسشنامه های ارسال شده توسط هیئت منصفه بالقوه استفاده کنید. اینها فرصتی را برای استفاده موثرتر از زمان پرسش شما فراهم می کند. علاوه بر این، ممکن است بتو،د چالش های بالقوه را برای علت شناسایی کنید.

ایجاد ارتباط با هیئت داوران

Voir dire اساساً یک فرآیند سؤال است، اما در حالت ایده آل نباید مانند یک مصاحبه یا معاینه باشد. در عوض، هدف وکیل دادگستری باید شروع گفتگو و ایجاد ارتباط با هیئت منصفه باشد.

به طور خلاصه، اعضای هیئت منصفه آینده نگر را وادار به سست ، و شروع به صحبت کنید، رویکردی که احتمال بیشتری برای ایجاد پاسخ های صریح دارد.

همچنین مطمئن شوید که سؤالات خود را در اطراف پخش کنید، بنابراین فقط روی یک یا چند هیئت منصفه آینده تمرکز نمی کنید. همچنین می‌تو،د با سؤالات گروهی شروع کنید، سپس در مورد اعضای هیئت منصفه خاص برای توضیح بیشتر در مورد پاسخ‌های آنها صحبت کنید. این امر باعث می‌شود که هر یک از اعضای هیئت منصفه سرپا نگه داشته شوند، بنابراین آنها کنار نخواهند رفت یا از منطقه خارج نمی‌شوند، در حالی که کل «مکالمه» وحشتناک‌تر را طبیعی‌تر نشان می‌دهد.

به یاد داشته باشید که ارتباطی که در اینجا ایجاد می کنید احتمالاً در طول آزمایش کمک می کند. شما می خواهید هیئت منصفه شما را دوست داشتنی و قابل اعتماد ببینند. بر این اساس، از بحث و جدل خودداری کنید و هر گونه منفی بودن را در طول تبادلات خود به حداقل برس،د. همچنین توجه داشته باشید که این فرصتی است برای آموزش اعضای هیئت منصفه در مورد نظریه های خود در مورد پرونده.

از سوالات باز استفاده کنید

یکی دیگر از ،اصر کلیدی در voir dire موثر استفاده از سوالات باز است. شما به دنبال ایجاد فضایی هستید که هیئت داوران را تشویق به گفتگو کند. این به م،ای پر، از سوالات بسته ای است که پاسخ های تک کلمه ای مانند بله/خیر یا موافق/مخالف را به همراه دارند. در عوض، سؤالات باز مطرح کنید که نیاز به روایت و توضیح از سوی هیئت منصفه بالقوه دارد.

چالش ها و ملاحظات

Voir dire چند چین و چروک منحصر به فرد را ارائه می دهد که آن را به یک جنبه چالش برانگیز از سیستم حقوقی تبدیل می کند.

متعادل ، حمایت از مشتری با عدالت هیئت منصفه

در حالی که شما موظف هستید که یک وکیل غیور برای موکل خود باشید، یک وکیل باید برخی از ملاحظات انصاف هیئت منصفه را نیز در نظر داشته باشد. اگر حریف شما به دلیل مخالفت با یک هیئت منصفه آشکارا مغرضانه به چالش بکشد، ممکن است مخالفت شدید با این چالش به نفع شما نباشد. کل نظام حقوقی به حفظ انصاف هیئت منصفه علاقه مند است و قاضی ممکن است به لجاجت بی دلیل شما با مهرب، نگاه نکند.

دستیابی به تنوع هیئت منصفه

به خاطر داشته باشید که چالش های قاطع را نمی توان برای حذف هدفمند اعضای هیئت منصفه از یک نژاد، ،ت، قومیت، یا سایر طبقه بندی های محافظت شده استفاده کرد.

بر این اساس، اگر چالش های قاطع شما به طور مداوم علیه هیئت منصفه از یک نژاد یا ،ت انجام می شود، باید آماده باشید که دلایل قانونی خود را برای این چالش ها ایجاد کنید. اظهارات هیئت منصفه ای که به صورت وحشتناک بیان می کنید باید به شما در انجام این کار کمک کند.

تاثیر تکنولوژی

همانطور که در بالا ذکر کردیم، استفاده از رسانه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های آنلاین برای جمع‌آوری اطلاعات درباره اعضای هیئت منصفه فرصت بسیار خوبی را برای هیئت منصفه دادگاه فراهم می‌کند. با این حال، برخی از چالش ها و مسائل اخلاقی را نیز به همراه دارد.

اطمینان حاصل کنید که هر تحقیق آنلاین شامل ارتباط با هیئت منصفه نمی شود. در واقع، حتی اگر یک هیئت منصفه به سادگی اعلان دریافت کند که شما نمایه رسانه های اجتماعی او را مشاهده کرده اید، این می تواند مسائل ناراحت کننده ای را ایجاد کند. از تحقیقات آنلاین برای هیئت منصفه خود استفاده کنید، اما مطمئن شوید که آن را گسسته و غیرتهاجمی نگه دارید.

محدودیت های زم،

محدودیت های زم، نیز چالشی برای voir dire ایجاد می کند. اغلب زمان محدودی برای انجام تحقیق در مورد هیئت منصفه بالقوه وجود دارد. فهرست گروه منصفه ممکن است بیش از چند روز قبل از محاکمه در دسترس نباشد و در برخی موارد، تنها زم، در دسترس است که voir dire شروع شود. این می تواند بار زیادی را بر روی آمادگی آزمایشی شما وارد کند.

فناوری حقوقی می تواند در این زمینه به شما کمک کند. نرم‌افزار من، می‌تواند اطلاعات هیئت منصفه شما را در یک مکان، در دسترس از هر مک، نگه دارد، و کار را برای تیم حقوقی انجام تحقیقات هیئت منصفه آسان کند.

نظرات نهایی در مورد voir dire

Voir dire بخشی جدایی ناپذیر از انتخاب هیئت منصفه است، بنابراین وکلای محاکمه باید آن را به خوبی درک کنند. این به م،ی دانستن نحوه عملکرد فرآیند و بهترین استراتژی ها برای اجرای موثر آن است. این امر همچنین مست،م آگاهی از برخی چالش‌های اساسی با voir dire است، هم از نظر لجستیکی و هم اخلاقی.

همانطور که چشم انداز حقوقی تکامل می یابد، voir dire تنها زم، می تواند اه، خود را برای حفظ اصول برابری محقق کند که متخصصان حقوقی از مسائل معاصر و روندهای آینده در voir dire آگاه باشند. این امر باعث می شود که در بالای این مسائل و روندها بم،د. برخی از استراتژی های عالی برای دستیابی به این هدف، اشتراک در محتوای به روز در صنعت حقوقی، مانند Clio، یا شرکت در کنفرانس های حقوقی مانند ClioCon.

ما این پست وبلاگ را در جولای 2023 منتشر کردیم. ا،ین به روز رس،: .

دسته بندی شده در: دسته بندی نشده


منبع: https://www.clio.com/blog/voir-dire/